To się nazywa moc! Eucharystyczny flash mob na rynku!

Krzątanina ludzi na rynku w Preston. Po chwili wpada na środek niepozorny kapucyn w sandałach, wyciąga Najświętszy Sakrament i zaczyna modlitwę. Ludzie padają na kolana, niektórzy totalnie zdezorientowani. Genialne!

eucharystyczny flash mob Youtube

To nie film fabularny, ale scena z życia wzięta (chociaż zdarzyło się do w 2011 roku). Oto w spokojnym misteczku Preston (Wielka Brytania) pewnego dnia zostaje zorganizowany eucharystyczny flash mob. Angielski square zostaje zaatakowany Żywym Chrystusem. Ludzie wychodzący ze sklepów napotykają klęczące, modlące się osoby. I ten niepokorny kapucyn, pełen żaru i gotowości ewangelicznej. Piękne świadectwo, niektórzy mówią, że odważne, bo przecież w dzisiejszych czasach taka manifestacja religijności kończy się przeważnie wezwaniem policji.

Jezus Chrystus jednak nie odpuszcza. Szuka wszędzie zagubionych owiec!

Zobacz ten niebiański power:

YouTube Preview Image

Akcja WWW

Akcja WWW – Wierzę. Wspieram. Wzmacniam.

 Jesteśmy ludźmi wierzącymi. Nie podoba nam się to, w jaki sposób mówi się o kapłanach w mediach. Przez akcję WWW chcemy wzmocnić ludzi, którzy poświecili swoje życie Bogu i nam ofiarowali swoją posługę.

O akcji

„Akcja WWW – Wierzę. Wspieram. Wzmacniam.” będzie trwała od 8 do 15 grudnia 2013 r. i polegać będzie na wzmożonej modlitwie w intencji kapłanów, a także sygnalizowaniu solidarności z nimi poprzez przyczepienie biało-żółtej wstążki, przyklejenie naklejki na płaszcz czy kurtkę.

Liczymy na ludzi, którzy widząc to, co się dzieje nie chcą być obojętni. Chodzi o to, by kapłani nas zobaczyli. By odczuli, że z nimi jesteśmy, że ich wspieramy. Że jesteśmy razem. Akcja jest inicjatywą oddolną. Nie każdy może chcieć, czy mieć czas na to, żeby pójść w marszu. Ale każdy kto chce, może okazać czynem swoją solidarność wobec kapłanów.

 

logo akcji

 

Dzień Skupienia dla małżeństw już za nami.

Dnia  23 listopada nasza wspólnota zorganizowała Dzień Skupienia dla Małżeństw, którego głównym tematem była “Jedność małżeńska a dzieci”.  To wydarzenie odbyło się w nowych salkach w parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku. Na marginesie dodam, że wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego nowego kompleksu. Ks. Jarosław Dąbrowski- proboszcz parafii- wykazał się dużą odwagą udostępniając nam swoje dzieło. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni.
  Na nasze zaproszenie odpowiedziało 18 małżeństw z różnych miejscowości. Konferencje głosili Norbert i Joanna Dawidczykowie, a ćwiczenia prowadzili Dariusz i Ula Kaliszewscy, którzy przybyli do Ełku z Ostrołęki. To już drugi raz goszczą w Ełku. W ramach dnia skupienia uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą odprawił ks. Łukasz Kaczmarski- opiekun naszej wspólnoty, a homilię wygłosił o. Grzegorz Stołycia OSBM, który na co dzień prowadzi Dom Pomocy Duchowej w Chrzanowie koło Ełku. Mówił on m.in. o tym, jak ważne, wręcz fundamentalne jest przepracowywanie zranień z dzieciństwa, aby móc dojrzale wypełniać swoje powołanie w małżeństwie.
  Dzień zakończyliśmy modlitwą wstawienniczą, najpierw indywidualną, a następnie za małżonków. Kolacja była również szczególnym akcentem wieczoru. Długo jeszcze rozmawialiśmy w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego szczególnego czasu: Norbertowi i Asi, Darkowi i Uli, ks. Jarosławowi, ks. Łukaszowi, o. Grzegorzowi i kapłanom posługującym w konfesjonale. Wszystkich małżonków już dziś zapraszamy na kolejny Dzień Skupienia 26 kwietnia 2014 r.
CAM00140[1]

Spotkanie formacyjne w Suwałkach

Zbliża się spotkanie formacyjne dla kapłanów, liderów i animatorów, które będzie miało miejsce w Suwałkach w dniach 29 – 30 listopada i będzie poświęcone WIERZE I EWANGELIZACJI. Gościem spotkania będzie ks. RAFAŁ JAROSIEWICZ z diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. W pierwszym dniu, w piątek chcemy Was zaprosić na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, która rozpocznie się o 19.15 w kościele Chrystusa Króla /ul. Jana Pawła II/, którą oczywiście poprowadzi ks. Rafał wraz z zespołem z Koszalina. Myślę, że będzie to dobry czas doświadczenia chwały i mocy Bożej, a przez co ożywienia WIARY. Właśnie temu tematowi będzie poświęcony ten wieczór. W drugim dniu poprosiliśmy ks. Rafała aby podzielił się z nami i zaraził EWANGELIZACJĄ, w której Pan używa Go we wspaniały sposób. Szczegółowy program prześlemy w najbliższym czasie. Spotkanie w sobotę odbędzie się w domu wspólnoty GETSEMANI mieszczącego się przy ulicy Pułaskiego 24B i rozpocznie się o godzinie 9.oo, a zakończy się obiadem o godzinie 14.oo.  Kosz uczestnictwa w spotkaniu sobotnim 20 zł. od osoby. Wpłaty będzie można dokonać w recepcji przed spotkaniem. Dla usprawnienia działania recepcji proponujemy aby liderzy wcześniej zebrali należność  od uczestników spotkania ze swojej wspólnoty. Po dokonaniu wpłaty lider otrzyma identyfikatory uprawniające do uczestnictwa w spotkaniu.

Zapraszamy

miasto dla jezusa

 

W oczekiwaniu na wspólne spotkanie, prosimy Was i wasze wspólnoty o modlitwę.

Program dnia skupienia.

To już w sobotę dzień skupienia dla małżeństw serdecznie zapraszamy!

Program dnia:                              

9.30 – zawiązanie wspólnoty, zapoznanie się,

10.00 – konferencja I

11.00 – ćwiczenia

11.45 – przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Eucharystia,

13.30 – obiad

14.30 – konferencja II

15.30 – ćwiczenia małżeńskie

16.15 – przerwa

16.45 – modlitwa wstawiennicza

18.30 – kolacja

19.00 – rozesłanie

bóg