Narodowe Czytanie Pisma Świętego – początek XI Tygodnia Biblijnego

W kościołach całego kraju odbędzie się w niedzielę trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie zainauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 11 maja.

Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).

Wydarzenie będzie nawiązywać również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. – Była to przełomowa pielgrzymka, która miała ogromny wpływ nie tylko na życie duchowe, ale również społeczne Polaków. Od niej wszystko się zaczęło – przypomina ks. prof. Henryk Witczyk, pomysłodawca Tygodnia Biblijnego oraz Narodowego Czytania Biblii.

Zgodnie z programem obchodów Niedzieli Biblijnej każdy wierny przy wyjściu z kościoła otrzyma kartkę z siglem biblijnym. W tym roku zaproponowane fragmenty pochodzą z Ewangelii wg świętego Jana. – Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i w najgłębszym skupieniu odczytajmy sobie otrzymany tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie, nie tylko w tym dniu, lecz przez cały rok – zachęca duchowny.

Niedzielnym obchodom towarzyszyć będą dwie transmitowane na antenach Telewizji Polskiej celebracje. O godz. 7.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach Mszy św, będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Z kolei na Jasnej Górze o godz. 13.00 Eucharystię odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Na antenie telewizji publicznej emitowany będzie także spot promujący codzienną lekturę Pisma Świętego.

Nie tylko tego dnia, ale i przez cały tydzień w wielu polskich świątyniach organizowane będą liturgie słowa i nabożeństwa, które nawiązywać będą do tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego. Na tę okazję przygotowano wskazania dotyczące celebracji biblijnych, opracowania na katechezę, konferencje, a także spot muzyczny. Do wykorzystania są również rozważania Drogi Światła, Kręgu Biblijnego i Lectio Divina.

Całość opublikowana została w redagowanym przez ks. prof. Witczyka „Przeglądzie Biblijnym” (nr 11, 2019), który jest biuletynem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Materiały za pośrednictwem kurii diecezjalnych przesłane zostały do wszystkich parafii. Materiały dostępne są na stronie Dzieła Biblijnego www.biblista.pl.

Na zakończenie Tygodnia Biblijnego, w sobotę 11 maja w Warszawie odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu dla alumnów diecezjalnych i zakonnych seminariów duchownych. W szranki staną klerycy z 50 seminariów. Aby zdobyć nagrodę główną, ufundowaną przez księży pallotynów pielgrzymkę do Ziemi Świętej, będą musieli wykazać się m.in. doskonałą znajomością Księgi Tobiasza.

Organizatorem Narodowego Czytania Pisma Świętego jest Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów „Soar” i Fundacja Dabar. Wydarzenie objęli patronatem honorowym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki.

za ekai.pl

Sample

Trwa Oktawa Zmartwychwstania

Cud Zmartwychwstania „nie mieści się” w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy – przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał.

Sample

Nazwa “oktawa” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego liczbę osiem. Ta wielkanocna jest weselem z wydarzeń przeżywanych podczas Triduum Paschalnego. To osiem dni świętowania Kościoła, które później przedłuża się aż do Pięćdziesiątnicy.

Zwyczaj przedłużania najważniejszych świąt chrześcijańskich na oktawę jest bardzo dawny. Nie znamy dokładnej daty powstania oktawy Paschy. Jednak wspomina o niej w już IV stuleciu Asteriusz Sofista z Kapadocji. Kościół chce w ten sposób podkreślić rangę i ważność uroczystości.

Oprócz Wielkanocy w Kościele obchodzi się również oktawę Narodzenia Pańskiego.

Osiem dni, jak jeden dzień

Dni oktawy Wielkanocy mają, podobnie jak Niedziela Zmartwychwstania, rangę uroczystości. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jako jedna uroczystość. Dlatego w oktawie Wielkanocynie obowiązuje piątkowy post.

W te dni codziennie śpiewamy “Gloria” i wielkanocną sekwencję „Niech w święto radosne”. Na Mszach świętych czytane są także perykopy o spotkaniach Zmartwychwstałego, m.in. z Marią Magdaleną, z uczniami idącymi do Emaus, z uczniami nad jeziorem Genezaret.

triduum paschalne wielkanoc

Liturgia Triduum Paschalnego

Teksty mszalne wyjaśniają tez znaczenie sakramentu chrztu. W dawnych wiekach był to bowiem czas tzw. katechezy mistagogicznej dla ochrzczonych w Święta Paschalne. Miała ona na celu wprowadzić ich w tajemnicę obecności Chrystusa we wspólnocie wierzących.

Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela. Niegdyś w ten dzień neofici ochrzczeni podczas rzymskiej Wigilii Paschalnej, odziani w białe szaty podarowane im przez gminę chrześcijańską, szli w procesji do kościoła św. Pankracego, by tam uczestniczyć w Mszy.

Święty Jan Paweł II ustanowił tę niedzielę świętem Miłosierdzia Bożego. Orędowniczką tego była św. Faustyna Kowalska.

Orędzie z Medjugorie 02.04.2019 r

Drogie dzieci, Jako Matka, która zna swoje dzieci, wiem, że wołacie do mojego Syna. Wiem, ze wołacie o prawdę, pokój, o to co czyste i nie zafałszowane. To dlatego ja ,przez miłość Bożą, jako Matka, zwracam się do was i wzywam, byście modlili się czystym i otwartym sercem, sami poznawali mojego Syna, Jego miłość i Jego miłosierne serce. Mój Syn widział piękno we wszystkich rzeczach. On szuka piękna we wszystkich duszach, nawet tego najmniejszego, trochę skrywanego, by wybaczyć zło. Dlatego więc wzywam was, moje dzieci, apostołów moje miłości, byście Jego adorowali, byście Jemu nieustannie dziękowali i byli godnymi, gdyż On do was mówi boskie słowa, słowa Boga, słowa, które są dla wszystkich i na zawsze. Dlatego, moje dzieci żyjcie radośnie, pogodnie, w jedności i we wzajemnej miłości. To jest to, czego wam trzeba w dzisiejszym świecie. Tak żyjąc będziecie apostołami mojej miłości i będziecie właściwie świadczyć o moim Syna. Dziękuję wam. ”

Znalezione obrazy dla zapytania niebo medjugorie

O

Orędzie z Medjugorie 2 marzec 2019 r

Drogie dzieci Nazywam was apostołami mojej miłości. Wskazuję wam na mojego Syna, który jest prawdziwym pokojem i prawdziwą miłością. Jako Matka, z łaski Bożej, pragnę prowadzić was ku Niemu. Przeto, moje dzieci, wzywam was, abyście przyjrzeli się sobie (w świetle) mojego Syna, abyście sercem wpatrywali się w Niego i sercem zobaczyli gdzie wy jesteście i dokąd zmierza wasze życie. Moje dzieci wzywam was do zrozumienia, że dziękując mojemu Synowi, żyjecie z Jego miłości i ofiary. Prosicie mojego Syna, by zmiłował się nad wami, natomiast Ja wzywam WAS do miłosierdzia. Prosicie Go, by okazał wam dobroć i wybaczenie, a ileż czasu ja proszę was, moje dzieci, abyście wybaczali i miłowali wszystkich ludzi, których spotykacie. Kiedy sercem pojmiecie moje słowa, pojmiecie i poznacie prawdziwą miłość i będziecie mogli być apostołami tej miłości, moimi apostołami, moimi drogimi dziećmi. Dziękuję wam. ”

Jezebel – demon rozpusty i seksu

Jezebel ma przyjaciół. Duch Jezebel nie działa sam, ona posiada sieć (współpracowników). Duch Jezebel jest najnikczemniejszym z duchów. Historycznie wzrost i upadek duchowej siły w Kościele Chrystusa był związany z uznaniem i przeciwstawieniem się demonicznej zwierzchności i mocy.

Znajdujesz się na duchowej wojnie, obojętnie czy tego chcesz, czy nie. Występuje duży poziom duchowych misji przeciwko tobie i Kościołowi. Najpotężniejszym jest duch Jezebel. Ten duch ma grupę demonicznych duchów, z którymi kradnie, zabija i niszczy twoje życie, małżeństwo, rodzinę i posługę. Twój sukces zależy od twojej umiejętności do przejrzenia tej duchowej działalności. Nie możesz walczyć z tym, czego nie widzisz. Możesz zobaczyć.

Duchowa wojna jest częścią chrześcijaństwa i ona się nie skończyła. Jezus nie ignorował demonicznych mocy i nie uczył apostołów, by to robili (Mt 10:1). Apostoł Paweł podniósł naturalną zasłonę, żeby zobaczyć, co naprawdę dzieje się w duchowej rzeczywistości. Uczył kościół w Efezie, jak walczyć z niewidzialnymi siłami, mówiąc:

W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego. Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. Ef 6:10-13

Wojownicy noszą zbroje. Zbroja jest dla walczących mężczyzn. Tak samo jak Apostoł Paweł będziesz walczyć w wielu duchowych bitwach, również w tych rozpętanych przez ducha Jezebel. Kiedy liderzy rozpoznają duchową wojnę rozpętaną przez siatkę demonów Jezebel, mogą pomóc wierzących użyć ich duchowego autorytety do walki. Chrystus powiedział: „Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi” (Łk 10:19). Kiedy liderzy ignorują tę ciemną władzę wierzący i Kościół cierpią. Nie jesteś jak inni. Nie zignorujesz Jezebel. Nauczysz się, jak powstrzymać tego ducha.

Dopuszczenie Jezebel

Duch Jezebel jest omawiany w Starym i Nowym Testamencie. Eliasz połączył Królową Jezebel i dowódczego ducha w Tiatyrze z osobą mającą ducha Jezebel. Minęły tysiące lat między starciem Eliasza, a świadectwem o Tiatyrze. To daje nam dowód na to, że duch Jezebel nie zginął z nikczemną królową.

Kościół Tiatrze otrzymał polecenie, by nie tolerował ducha Jezebel.

Lecz mam ci za złe, że pozwalasz niewieście Izebel, która się podaje za prorokinię, i naucza, i zwodzi moje sługi, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom”.

„Pozwalać niewieście Jezebel”, znaczy:

– dopuszczać, wyrażać zgodę i pozwolić
– pozwalać komuś robić co chce, nie powstrzymywać go i zostawić go samego
– poddać się, zostawić i odejść

To znaczy, że wiesz, że duch Jezebel działa przez konkretną osobę, ale ty odmawiasz zrobić cokolwiek w tej sprawie. Jedną rzecz na pewno mogę Ci powiedzieć, ignorowanie ducha Jezebel jest duchowym samobójstwem. Nie możesz znosić tego diabła przez zostawienie go samego. Ignoruj go i cierp przez konsekwencje lub skonfrontuj się z nim i wygraj.

Duchowy mocarz

Duch Jezebel jest „mocarzem duchowym”
. Mocarz duchowy wygląda strażnika bramy. Strażnik bramy kontroluje dostęp do czegoś, obojętnie czy jest to bogactwo, moc, czy wpływ. Duchowy mocarz używa słabszych duchów w celu zaspokojenia swojej ambicji dotyczącej dominacji. Jezus wspomniał duchowego mocarza mówiąc: „Nikt przecież nie może, wszedłszy do domu mocarza, zagrabić jego sprzętu, jeśli pierwej nie zwiąże owego mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi” (Mk 3:27). To kolekcja złych duchów i grupy Jezebel jest tym, co sprawia, że duch Jezebel jest mocarzem duchowym. Siatka zbudowana z mnóstwa różnych nikczemnych duchów w tym ducha rozpusty, ducha wróżbiarstwa i ducha czarnoksięstwa.

Jezebel i duch rozpusty

Duch prostytucji jest częścią grupy złych duchów Jezebel. Wielkie grzechy Jezebel obejmują prostytucję. Jehu wspomniał prostytucję i czary Jezebel.

Zobaczywszy Jehu, Joram powiedział: Czy przynosisz nam pokój, Jehu? A Jehu mu odpowiedział: O jakimże pokoju może być mowa, skoro dotąd rozpuście oddaje się Izebel, twoja matka, uprawiając przy tym różne czary? 2 Krl 9:22

Rozpusta Jezebel obejmowała cudzołóstwo, wszeteczeństwo, prostytucję, poniżanie i seksualne grzechy każdego rodzaju. Rozpusta odnosi się również do zdrady wierności, złamania przysięgi i prostytucji siebie i innych dla korzyści. Duch rozpusty sprzeda siebie i ciebie. Jak czytasz, duch Jezebel nie jest wierny w relacjach, słowie lub czynie. Weź przynętę i zakochaj się w niewiernym duchu Jezebel, a twoja głowa zostanie rozerwana. Pismo głosi: „Bo dołem głębokim jest nierządnica, a obca kobieta ciasną studnią. Zaiste, czai się jak rabuś, wśród ludzi pomnaża niewiernych”(Prz 23:27-28). Jezebel jest obcą kobietą. Daj temu duchowi miejsce w twoim życiu, a nastąpią chaos i zniszczenie. Kwestią zasadniczą jest unikanie osobistych relacji z tymi, którzy posiadają duch Jezebel. Inną sprawą jest, gdy członek rodziny posiada ducha Jezebel, a inną dążenie do relacji z osobą, która ma takiego ducha.

Niewierna królowa nieba

Jako już powiedziana siatka duchowa Jezebel z duchem rozpusty. Będzie profanować, zanieczyszczać i bezcześcić relacje i organizacje na każdym poziomie. Prostytucja powszechnie znaczy sprzedawanie swojego ciała dla finansowanego zysku. Jezebel będzie się prostytuować. Jest to rozwiązłe i niepohamowane, kiedy dochodzi do zaspokajania pożądania królowej do władzy, kontroli, pozycji, bogactwa, wpływu i prestiżu. Jezebel jest niewierną Królową Nieba.

Lojalna osoba jest stała i wytrwała w przywiązaniu, inaczej mówiąc wierna. Jezebel nie ma cech wierności. Ona nie szuka przyjaźni, ona szuka kontroli. Ich zainteresowanie w tobie ogranicza się do tego, co możesz dla nich zrobić. Kiedy coś lub ktoś lepszy się pojawi, oni zostawią cię do chwili, gdy znów staniesz się użyteczny, jeśli w ogóle się taki staniesz.

Duch rozpusty jest duchem światowym. Jest dobrze zaznajomiony w rzeczach tego świata jak np. statusy, tytuły i pozycje. Rozumie, co trzeba zrobić by zyskać moc w systemie babilońskim, kościołach religijnych i jak później odkryjemy kościołach proroczych. Jest to ziemski, cielesny i rozwiązły duch, który nie boi się użyć seksu, żeby stworzyć najniebezpieczniejszą z duchowych więzi. Więzi duszy są tymi instrumentami, których Jezebel używa by przywiązać cię do siebie. One mogą być fizyczne, emocjonalne i duchowe.

Duchy rozmnażają się

Duch Jezebel poczęła przez rozpustę i nosiła bękartów (dzieci z nieprawego łoża). Bękart jest dzieckiem bez ojca. Myśl o duchowym ojcostwie, nie fizycznym. Dzieci Jezebel są pełne rebelii. „Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom” (1 Sm 15:23). Jezebel nie pozwoli duchowemu Ojcu stać się rodzicem wobec tych, których uważa za swoje dzieci.

Kiedy Jezebel ma pozwolenie na nieograniczoną wolność, jej grzechy prowadzą ziemię do pełni nikczemności. Pismo mówi: „Nie będziesz hańbił twojej córki, nakłaniając ją do nierządu, aby kraj nie stał się nierządny i pełny rozpusty”(Kpł 19:29). Duchy rozmnażają się same. Rozpusta pomnaża rozpustę.

Jezebel jest zdrajczynią. Ona zdradzi cię dwukrotnie i przechytrzy. Mówi jedną rzecz, a robi inną. Nie ma lojalności w tym światowym, dwulicowym, nikczemnym duchu, który chcę się zabrać z planu, który Bóg zaplanował na twoje życie.

Uwiedzenie, porwanie i kontrola

Wielu rozumie, że duch Jezebel użyje seksu i zmysłowości, żeby uwieść, porwać i kontrolować. Jezebel nie może cię kontrolować, jeśli najpierw cię nie uwiedzie. Uwiedzenie jest „duchową siłą” wypuszczoną przez ducha rozpusty. Zmysłowa pokusa przejawia się w różnych formach szczególnie przez pochlebstwo. Ona może powiedzieć takie rzeczy, jak np. „Nikt nie rozumie cię, tak jak ja”. Albo może flirtować i być bardzo otwarta emocjonalnie. Ten duch wie, jak „przyciągnąć twoją duszę”. Jeśli będzie taka potrzeba, zamieni seks na przysługi. Seks jest silną bronią używaną do porywania nic niepodejrzewających, grzeszników i nawet potężnych. Dla ducha Jezebel seks jest narzędziem i kolejną bronią w arsenale. Seks jest przeznaczony na koniec. Jezebel jest obcą kobietą, która używa pochlebstwa do kuszenia swoich ofiar. Pismo daje wystarczające ostrzeżenie.

Strzegą cię bowiem od złej kobiety, od słodkiego języka cudzej. Nie pożądaj w swym sercu jej piękności i niech cię nie złapie mruganiem swoich powiek, gdyż nierządnicę można zgodzić za bochenek chleba, lecz cudzołożna żona przyprawia o cenne życie. Prz 6:24-26

Polujący duch

Pamiętaj duch rozpusty jest polującym duchem i zawsze grasuje. Modliliśmy się za tysiące ludzie przez trzy dekady. Czasem ci z duchem Jezebel znajdują się w linii modlitewnej. Widziałem rozpustę Jezebel i pułapkę żarłocznego ducha spoczywającą na ludziach na ołtarzu. Dobrą wiadomością jest to, że namaszczenie niszczy jarzmo i usuwa ciężar. Podczas modlitwy i posługi nałożenia rąk, namaszczając Duchem Świętych, te złe duchy muszą odejść. Widziałem, jak naprawdę wychodziły i jak twarze ludzi się rozjaśniały. Niektóre duchy odchodzą na zawsze, inne wracają. To jest sprawa indywidualna. Niektóre osoby potrzebują wyzwolenia od rzeczy, którymi Jezebel się otacza jak np. cierpienia, rany, odrzucenia, znęcania się, porzucenia i rebelie. Czasami duchy odchodzą i z nimi ludzie.

Duch rozpusty może sprawić, że brzydota wygląda seksualnie atrakcyjnie. Pamiętam pastora, który zostawił piękną, wieloletnią żonę dla nieatrakcyjnej i brzydkiej kobiety, która nosiła ducha Jezebel. „Duchowe uwiedzenie” od ducha rozpusty nie ma nic wspólnego z naturalnym pięknem. Jezebel jest uwodzicielską boginią wojny. Kiedy Jezebel wypuszcza swoją duchową siatkę uwodzących duchów, oni szukają czegoś w tobie, do czego mogły by się przyczepić. Jezus powiedział, że Książę tego świata nie mógł nic znaleźć w nim (J 14:30). To jest powód, dla którego musisz żyć chrześcijańskim życiem. Niektórzy mogą grać w gry z Bogiem okresowo, ale nikczemne duchy nie grają w gry, one przychodzą tylko po to by kraść, zabijać i niszczyć. Zamknij drzwi dla broni Jezebel i wystrzegaj się ducha rozpusty.

webcache.googleusercontent.com/search

Mój Syn daje się wam, łamie z wami chleb

Orędzie z 2 lutego 2019 roku

Drogie dzieci!

Miłość i dobroć Ojca Niebieskiego dają objawienia, które sprawiają, że wzrasta wiara, że jest objaśniana, że przynosi pokój, pewność i nadzieję. Tak i Ja, dzieci moje, przez miłosierną miłość Ojca Niebieskiego, zawsze na nowo wskazuję wam drogę ku mojemu Synowi, ku zbawieniu wiecznemu. Jednak, niestety, wiele moich dzieci nie chce mnie słuchać, wiele moich dzieci się waha. A Ja – Ja zawsze, w czasie i ponad czasem, wielbiłam Pana za wszystko, co uczynił we Mnie i przeze Mnie.

Mój Syn daje się wam, łamie z wami chleb, mówi do was słowa życia wiecznego, abyście je nieśli wszystkim. A wy, dzieci moje, apostołowie mojej miłości, czego się wy lękacie, skoro mój Syn jest z wami? Oddajcie Mu wasze dusze, aby On mógł być w nich i by mógł uczynić was narzędziami wiary, narzędziami miłości.

Dzieci moje, żyjcie Ewangelią, żyjcie miłością miłosierną do bliźnich, ale ponad wszystko żyjcie miłością do Ojca Niebieskiego. Dzieci moje, nie jesteście zjednoczeni przypadkowo. Ojciec Niebieski nikogo nie jednoczy przypadkowo. Mój Syn przemawia do waszych dusz. Ja przemawiam do waszych serc. Jako Matka mówię wam: pójdźcie ze Mną, miłujcie się wzajemnie, dawajcie świadectwo. Nie lękajcie się swoim przykładem bronić prawdy, Słowa Bożego, które jest wieczne i nigdy się nie zmienia. Dzieci moje, kto działa w świetle miłosiernej miłości i prawdy, zawsze jest wspomagany przez Niebo i nie jest sam.

Apostołowie mojej miłości, niech pośród wszystkich innych zawsze rozpoznają was przez waszą cichość, miłość i pogodę ducha. Ja jestem z wami.

Dziękuję wam.